Warsztaty

Warsztaty haftu ludowego pt. Robótki z malowanego kufra

Warsztaty stanowią wprowadzenie do hafciarstwa, krok po kroku. Pod kierunkiem Joli poznasz różne techniki haftowania. Spotkania przy pysznej kawce wypełnią rozmowy o historii, kulturze i zwyczajach różnych regionów.

Jola Wiśniewska: trener edukacji kulturowej w NUL, z pasją od lat haftuje serwety, serwetki, obrusy, pościel, a ostatnio również makatki.

Warsztaty koronkarstwa pt. W magicznym świecie koronki

Koronkarstwo, niegdyś szeroko praktykowane, stanowi obecnie specjalistyczne rzemiosło będące dziedzictwem kulturowym, które należy zachować. Pod okiem Basi nauczycie się robić z nici bawełnianych piękne ażurowe wzory. Posłuchacie też interesujących historii związanych z historią koronki. To będą dla Was niezapomniane chwile.

Basia Stolarczyk: trener edukacji kulturowej w NUL, od lat pasjonuje się koronkarstwem. Jej piękne wyroby urzekają.

Warsztaty pszczelarstwa tradycyjnego

Chciałbyś zostać pszczelarzem, ale nie wiesz od czego zacząć? Jesteś doświadczonym pszczelarzem chcącym skorzystać z doradztwa bardziej doświadczonego kolegi? Zapraszamy na warsztaty pszczelarstwa tradycyjnego. Od naszego Andrzeja dowiesz się nawet w jaki sposób przygotować na wiosnę antyseptyczną mieszankę ziół do okadzania uli, aby wzmocnić pszczoły po zimie.

Andrzej Nowinowski: mgr inżynier ochrony środowiska, rolnik prowadzący gospodarstwo pszczelarskie, mistrz pszczelarski, specjalista chorób pszczelich, hodowca matek pszczelich, biegły sądowy z dziedziny pszczelarskiej, skarbnik w Kole Pszczelarzy w Kruszwicy.

Warsztaty rolnictwa odpowiedzialnego

Jesteś rolnikiem, masz poczucie odpowiedzialności za Planetę i chciałbyś zrobić coś pożytecznego dla środowiska, ale nie wiesz jak prowadzić uprawy, a zwłaszcza zwalczać chwasty, bez użycia środków chemicznych. Zgłoś się do nas! Nasi doświadczeni rolnicy – Paweł i Bartek na pewno Ci doradzą.

Paweł Drzewiecki: rolnik i strażak. Specjalizuje się w uprawie ziemniaków bez nawozów sztucznych – tylko na oborniku.

Bartłomiej Piskorski: rolnik ekologiczny. Zajęcia które prowadzi, również ze studentami kierunków rolniczych, zawsze są pełne merytorycznej dyskusji.

Skip to content